C# Pepsi Kod Üretici Program

Pepsi kapak şifreleri nasıl üretildiğini merak ediyorsanız eğer bu makale tam size göre ama biz  c# pepsi kod üretici programda yani c# kodlama ile bu sistemin nasıl olduğunu göstereceğiz.

c# pepsi kod üretici programımızın yapımına başlamadan önce Visual Studio adlı programı yüklemeniz gerekecek. Programı yükleme işlemini sizlere paylaştığım makaleden ulaşabilirsiniz. Visual Studio 2017 İndir Sizler farklı dillerde de c# pepsi kod üretici programı yazabilirsiniz. Ben bu programın yazımını c# dili ile gerçekleştireceğim. 

Öncelikle önemli bir not düşmem gerekirse c# pepsi kod üretici programı yazdığımızda programın üretmiş olduğu kodları kampanyalarda kullanmamanız. Şimdi programımıza başlamak gerekirse 8 karakter olan bir şifre için 35 farklı karakterlerden sadece birisinin gelmesi olasılığı var. 8 karakter için 35 farklı karakter geliyorsa eğer, 8 tane 35 rakamının çarpımı yani 2.2518754 x 10 = 12 sayısını elde etmiş oluruz. Bu kadar büyük bir sayının kaç trilyon ettiğini okumanız zordur.

Trilyonlarca şifre arasından pepsi veritabanındaki şifrelerle, programın ürettiği şifrelerin denk gelme olasılığı oldukça düşüktür. Tek sefer kullanılan bir kodun tekrar kullanılamayacağını hesaba katarsak eğer imkansız denecek kadardır. C# pepsi kod üretici programımızın yapılışını anlatmaya geçebiliriz.

C# Pepsi Kod Üretici Programı Nasıl Yapılır?

1.Aşama Programın Açılması ve Projenin Oluşturulması

1.Öncelikle visual studio programımızı açıyoruz. Ve yeni proje oluşturuyoruz. Proje ismini pepsi kod üretici yapıyoruz.

2. Oluşturmuş olduğumuz projemizin formuna 1 adet textbox ve 2 adet button ekliyoruz. Bunları isim veriyoruz. 1.buttonumuza pepsi şifre üret ismini veriyoruz, 2.buttonumuza şifre kopyala ismini veriyoruz.

2.Aşama Programın Kodlanması Ve Sonuçlandırılması

3. Formumuza çift tıklıyoruz ve form1.cs kodların yazılı olduğu bölüm gelecek aşağıdaki kodları resimdeki gibi yazıyoruz.

4. Formumuza geri dönüyoruz. Button1 yani pepsi şifre üret buttonumuza çift tıklıyoruz, form1.cs kod bölümüne geliyoruz. Aşağıdaki kodları resimdeki gibi yazıyoruz.

5. Formumuza tekrardan dönüyoruz. Ve button2 yani şifreyi kopyala yazan buttonumuza çift tıklıyoruz, form1.cs kod bölümüne geliyoruz. Aşağıdaki kodları resimdeki gibi yazıyoruz.

6. Evet c# pepsi kod üretici programımız hazır durumda şimdi programımızı çalıştırıyoruz. Ve pepsi şifre üret buttonuna basıyoruz rastgele sayımızı üretmiş oluyoruz. Gördüğünüz gibi program stabil bir şekilde çalışıyor.

Bu makalemde sizlere pepsi kod üretiminin mantığını anlatmak istedim umarım anlatabilmişimdir. 

 

Share this Post!

About the Author : admin

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: