İnternet kavramı çok geniş kapsamlı olmakla beraber bizleri bilinmeyen bir yolculuğa götürmeye devam ediyor. Şimdi sizlerin işinize yarayacak 4 adet siteyi tek tek açıklayarak yazıyorum.

1.Numbeo (Ülke ve Şehirler arası fiyat karşılaştırma yapmanızı sağlayan site)

Herhangi bir ürün alırken illa ki fiyatları karşılaştırır uygun olan neresi ise oradan ürünü alırız. Bu site de kira, meyve, sebze ve benzeri bir çok şeyi karşılaştırarak en uygun bulduğunuz şehirden gerekli alışverişiniz için kıyaslamayı yapar. Bütçenize uygun olanı bu şekilde karşılaştırarak karar verebilirsiniz.

Numbeo Sitesine Girmek İçin Tıklayın

 

2.Homestyler (Odanızın düzenlenmesinde kararsız kaldıysanız size yardımcı olacak bir site)

Homestyler sitesi odanızda yapacağınız değişiklikleri hem fikir açısından 3 boyutlu olarak önce site üzerinden dizayn ederek sonra uygunluğu yakaladığınız anda yapmanız gereken odanız için uygulamanız  çok güzel bir site ayrıca android ve ios uygulaması olarak bulunmaktadır.

Homestyler Sitesine Girmek İçin Tıklayın

Homestyler Android Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın

Homestyler İOS Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın

 

3.Forgotify (İlk şarkıyı dinlemenize olanak sağlayan Spotify’den daha iyi bir site) 

Forgotify sitesi Spotify’ de yer almış ve daha öncesinde kimsenin dinlemediği şarkıları ilk defa bu sitede dinleyebileceksiniz. Yani Forgotify sitesinde herkesten önce belki de trend olacak ilk şarkıyı bu sitede dinleyeceksiniz. İlk dinleyen siz olmak istiyorsanız daha ne bekliyorsunuz.

Forgotify Sitesine Girmek İçin Tıklayın

 

4.in2013dollars (Günümüzdeki paranın geçmiş yıllardaki değerini öğrenmenizi sağlayan site)

 

in2013dollars sitesi şuan ki paranızın geçmiş yıllardaki parayla ne kadar yaptığını öğrenebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 200 TL’ nin 1960 yılında ne kadar paraya denk geldiğini bu site sayesinde öğrenebilirsiniz. Bir çok ülke ile para kıyaslamaları yapabilirsiniz. Bizim ülkemizde sadece 1960 yılına kadar olan değerleri görebiliyor olmamız ve daha öncesinin olmaması diğer ülkelerde daha geri tarihlere bakabilirsiniz.

in2013dollars Sitesine Girmek İçin Tıklayın