Sizler için bedava hosting hizmeti veren en tanınmış 10 internet sitesini listeledik ve her birinin öne çıkan özelliklerini anlattık.

İnternet sitesi kurulumu esnasında kullanıcılar, en büyük masrafı hosting hizmeti konusu ile ilgili yapıyorlar. Geniş bir bant kısmı, hosting depolama kısmı, veri tabanı desteği gibi konularda ne kadar kuvvetli bir hosting hizmeti alırsanız o kadar yüksek meblağlar ödersiniz. İnternet aleminde bedava hosting hizmeti alabileceğiniz bir takım internet siteleri var.

Ücretsiz hosting hizmeti yayınlayan internet sitelerinin bir takımlarında gerektiğince kuvvetli bant alanları ve destekler alabiliyorsunuz. Yine de bedava hosting hizmeti ile profesyonel bir yolda ilerlemeniz zor olacaktır. Temel düzeyde bir internet sitesi amacıyla ise bedava hosting hizmeti bir hayli kullanımı kolay olabilir. Sizin amacıyla bedava hosting hizmeti veren en tanınmış 10 internet sitesini listeledik ve öne çıkan özelliklerini anlattık.

Ücretsiz hosting siteleri:

Googie Host
Infinity Free
Free Hostia
Free Web Hosting Area
Byethost
Sites.Google
Free Hosting No Ads
000Webhost
Award Space
Free Hosting

Googie Host

Sınırsız bant genişliği
Ücretsiz SSL
1 GB disk kısmı

Yaklaşık 8 senedir bedava hosting hizmeti veren internet sitelerinden bir tanesi olan Googie Host, bedava SSL sertifikası hizmeti ile ilgi çekiyor. Googie Host internet sitesi eksperler doğrulusunda pek itimat edilir bulunmuyor ve kullanım esnasında geliştirilmesi gereken bir takım emniyet açıklarına rastlanmış ancak yeni başlayanlar amacıyla kullanımı kolay bir internet sitesi olacaktır.

Infinity Free

Sınırsız disk kısmı
400 MySQL veri tabanı
Sınırsız bant genişliği

Infinity Free bedava hosting bölümünde öne çıkan internet sitelerinden bir tanesi. 400 MySQL veritabanı, sınırsız disk kısmı ve bant genişliği yayınlayan Infinity Free, aktif 300 bin kullanıcıya sahip bulunduğunu söylüyor. Kullanıcıya 10 e-posta hesabı ve 1 FTP sunması birtakım eksperler amacıyla yetersiz görünse bile hiçbir ücret ödemeden sitenizin her vakit %100 çalışacağı garantisini sağlıyorlar.

Free Hostia

250 MB disk kısmı
6 GB bant genişliği
3 e-posta hesabı

Free Hostia, pek çok kullanıcı amacıyla yetersiz görülen bir bedava hosting hizmeti sunuyor. 250 MB disk kısmını birkaç fotoğraf ve birkaç makale ile kolayca doldurabilirsiniz. Free Hostia’yı internet dizayn dünyasına yeni ismim atanlar amacıyla kendilerini geliştirebilecekleri bir alan olarak görebilirsiniz. Kullanışlı değil ancak bedava olarak değişik denemeler yapabilirsiniz.

Free Web Hosting Area

Sınırsız bant genişliği
3 MySQL veri tabanı
1,5 GB disk kısmı

Free Web Hosting Area, 1999 yılından beri hizmet veren sektörün deneyimli bedava hosting sağlayıcılarından bir tanesidir. Pek çok bedava hosting hizmeti yayınlayan internet sitesinden değişik olarak 1,5 GB disk kısmı sunması ile ilgi çekiyor. 1 FTP ile çalışan hosting sisteminde maksimum dosya ebatının 12 MB olması biraz can sıkıcı olsa da kolay denetim paneli ile herkese hitap etmeyi başarıyor.

Byethost

5 GB disk kısmı
5 MySQL veri tabanı
Hızlı destek hattı

Byethost, 1 milyondan çok internet sitesi ile en kuvvetli bedava hosting hizmeti veren platformlardan biri bulunduğunu söylüyor. 7 gün 24 saat hizmet veren hzlı destek hattıyla ilgi çeken Byethost, 5 GB disk kısmı ve sınırsız bant genişliği ile de öne çıkıyor. Basit bir arayüze ve yeni başlayanların bile kolayca kullanabileceği bir denetim paneline sahip.

Sites.Google

Google güvencesi
Kolay kullanım
Geniş entegrasyon kısmı

Dünyanın en çok sarfedilen arama motorlarından biri olan Google’ın çok bilinmeyen bir bedava hosting servisi de bulunuyor. Sites.Google internet sitesi ile hizmet veren platform üzerinden internet sitenize bütün Google ürünlerini kolayca birleşik edebilirsiniz. Tek olumsuz yanı ise bu hizmet üzerinden oluşturduğunuz internet sitesinde Google Adsense reklamlarına yer veremiyorsunuz.

Free Hosting No Ads

1 GB disk kısmı
5 GB bant genişliği
Kolay kullanım

Free Hosting No Ads, Runhosting markasının alt platformlarından biri olarak hizmet sağlıyor Sınırlı hizmetler sunmasına karşın asli düzeyde makul ve güvenilir bir platform.

000Webhost

300 MB disk kısmı
3 GB bant genişliği
1 MySQL veri tabanı

000Webhost, aşağı yukarı 10 senedir bedava hosting hizmeti veren bir internet sitesi. Pek çok kullanıcısı bulunduğu amacıyla kötü niyetli hackerların da gözde hücum hedeflerinden bir olan platformun sunmuş bulunduğu 300 MB disk kısmı ve 3 GB bant genişliği birtakım kullananlara gerektiğince yetersiz gelebilir. 000Webhost platformu internet dizaynına yeni başlayanlar ve amatör internet siteleri kurmak isteyenler amacıyla öneriliyor.

Award Space

Canlı destek hizmeti
5 GB bant genişliği
1 GB disk kısmı

Award Space, aşağı yukarı 17 senedir 2,5 milyondan çok kullanıcıya bedava hosting hizmeti sağlıyor. %100 reklamsız çalışma garantisi yayınlayan platform, kolay kurulumuyla da ilgi çekiyor. Ücretsiz kullanım esnasında sadece 1 GB disk kısmı sağlıyor olması profesyonel internet siteleri amacıyla yeterli olmayacaktır ama yarı profesyonel internet siteleri amacıyla makul bir alan.

Free Hosting

10 GB disk kısmı
1 MySQL veritabanı
1 e-posta hesabı

Free Hosting, aşağı yukarı 10 senedir Avrupa bölgesinde bedava hosting hizmeti sunuyor. Uzun yıllardır bu hizmeti vermesine karşın yükleme ve çalışma hızı konusu ile ilgili ilerleme gösteremeyen bir platform olarak bir hayli eleştiri alıyor. 10 GB disk kısmı ile ilgi çekse de pek çok kullanıcı yükleme süreleri konusu ile ilgili gerektiğince şikayetçi. İnternet sitesinin en öne çıkan özelliği ise denetim panelinin kolay kullanımı.

Ücretsiz hosting dikkatli olmanız gereken durumlar:

İnternet sitenizi meydana getirmek amacıyla bedava hosting servisi seçerken sunmuş bulunduğu disk kısmına kesinlikle ilgi etmelisiniz. Yeterli oranda disk kısmınız olmazsa internet sitenize yüklemek dilediğiniz içerikleri kısıtlamak halinde kalabilir ve ziyaretçilerinize yeterli içerik sunamaya bilirsiniz.

Yetersiz bant genişliği halinde ise internet sitenize yeterli trafik akışını alamazsınız ve sitede donmalar yaşayabilirsiniz. SSL sertifikası olmayan bir internet sitesi Google doğrulusunda “Güvenli değil” olarak işaretlenecektir. Veri tabanı desteğinin kuvvetli olmaması halinde ise düşük yükleme ve çalışma gibi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sizin amacıyla internet aleminde bedava hosting hizmeti veren en tanınmış 10 internet sitesini listeledik. Her bir platformun kendisine özgü negatif ve pozitif özellikleri var. Kullanım evveli bu özellikleri inceleyerek hayalinizdeki internet sitesi amacıyla ilk aşaması bedava olarak kolayca atabilirsiniz.