Visual Studio Programı Nasıl Kurulur?

Merhabalar visual studio programı nasıl kurulur? Onu anlatacağım öncelikle programın istediğiniz versiyonunu indirebilirsiniz. Ben sizlere visual studio 2017 programının kurulumdan bahsedeceğim.

Programın kurulumu biraz zaman alsa da yapacağınız kodlamalar programlar veyahut öğreneceğiniz diller açısından fayda sağlayacaktır. Sizlerde visual studio programı nasıl kurulur? Merak ediyorsanız eğer cevabı makalemizde şimdi programın anlatımına geçebilirim.

Visual Studio Programı Kurulum Aşamaları

  1. Öncelikle ben visual studio 2017 programını kuracağım için google arama yerine visual studio 2017 indir olarak aratıyorum. (Visual studio’nun diğer versionlarıda aynı şekilde kuruluyor). Karşıma çıkan ilk bağlantıya giriş sağlıyorum.

2. Girmiş olduğumuz bağlantıda sayfanın aşağısına iniyoruz. Kurma istediğimiz versiyonu seçiyoruz. 2019,2017,2015,2013 size kalmış bir durum ben 2017′ yi seçiyorum sağ taraftaki indir tuşuna basıyorum.

3. Yeni gelen sayfamızda https://visualstudio.microsoft.com/tr/vs/older-downloads/  visual studio community 2017 yazan uygulamayı indir diyoruz. Sonra karşımıza yeni bir sayfa gelecek Visual Studio 2017 İndir üçüncü sıradaki İndir demeden önce dil seçimi size kalmış ingilizce veya türkçe ben türkçeyi seçip indirme işlemi gerçekleştiriyorum.

4.Programımızın vs_Community.exe dosyası inmiş bulunmakta. Programı çalıştırıyoruz indirme işlemi başlıyor. Visual studio community 2017 yükle yazısına basıyoruz. Bende kurulu olduğu için değiştir yazıyor. Yükle dedikten sonra karşımıza gelen uygulamaların seçimi sizlere kalmış ben resimdeki gördüğünüz uygulamaları seçip yükleme işlemi gerçekleştirdim.

5. Bunları seçtikten sonra yükle diyoruz. Programımız yüklenmeye başlıyoruz tahmini 1 saat veya 1 buçuk saat sürebilir internet hızınıza göre değişiklik gösteren bir durum. Programımız kullanıma hazır durumdadır. Programı çalıştırıp kontrol edebilirsiniz istediğiniz dilde kodlamalar programlar botlar yazabilirsiniz. Tabi öncelikle internetteki videolardan kurslardan eğitim alıp veyahut yüz yüze eğitimlere katılıp öğrenmeniz gerekecektir. Programı bu kadar basit bir şekilde kurabilirsiniz.

Bu makalemde dilimin döndüğü kadarıyla visual studio programının kurulumundan bahsettim sizlerde bu programı rahatlıkla kurabilir. İstediğiniz projelerinizi, ödevlerinizi vs, yapabilirsiniz. Bu makalemi sabitliyorum. Sizlerin makaleme rahat bir şekilde ulaşabilmesi açısından ve yönlendirmeler yapacağımdan dolayı sabitliyorum. Sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer aşağıdaki yorum kısmında sorabilir veyahut iletişim forum kısmından mesaj atabilir canlı destek kısmından ulaşabilirsiniz. Diğer sayfalarda skype adresim mevcut oradan rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Share this Post!

About the Author : admin

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: